Cena etereum: Para ETH/USD docelowo 400 dolarów, ponieważ stawki górnicze osiągają nowy poziom.

Cena etereum: Para ETH/USD docelowo 400 dolarów, ponieważ stawki górnicze osiągają nowy poziom.

Górnicy wykonują „obfite żniwa“ w Ethereum, ponieważ działalność Uniswap osiąga rekordowe poziomy.

Cena Ethereum ma wrócić do 400 dolarów po gwałtownym wzroście o 7% w ciągu ostatnich 24 godzin. W czasie pisania, kryptomeda obracała około 386 dolarów, co stanowi wzrost o prawie 3% w ciągu dnia i prawdopodobnie złamie główną barierę na nowym poziomie psychologicznym.

Para 400 dolarów ETH/USD okazała się trudnym zadaniem dla byków w zeszłym tygodniu, po tym jak kryptoidy spadły z wysokości blisko 500 dolarów. Później osiągnął on wsparcie blisko 300 dolarów, ponieważ w zeszłym tygodniu rynki gwałtownie spadły, osiągając wysoką sprzedaż.

Wczorajszy wzrost cen pary ETH/USD nastąpił w następstwie zwiększonej aktywności w sieci Ethereum związanej z uwolnieniem żetonu zarządzania Uniswap UNI. Krypta numer dwa, według kapitalizacji rynkowej, wydaje się reagować na wzrost aktywności – związany z Uniswapem – w miarę jak wskaźniki transakcji rosły do nowych historycznych rekordów, a przychody z wydobycia osiągały nowe wieloletnie hity.

Zgodnie z platformą analityczną Glassnode onchain, firma widziała swój całkowity wzrost wskaźnika transakcji do prawie 1 mln dolarów na godzinę. Wszystko to sprawiło, że łączne przychody górników osiągnęły najwyższy poziom, obserwowany ostatnio w 2018 roku. Górnicy faktycznie zarabiają prowizję w wysokości ponad 2.200 ETH na godzinę. Tymczasem ceny gazu również wzrosły, osiągając w niektórych przypadkach ponad 700 gwei.

Tabela opłat transakcyjnych Ethereum. Źródło: Glassnode

W pewnym momencie użytkownicy płacili średnio 11 dolarów w opłatach transakcyjnych, co jest najwyższą kwotą, jaką kiedykolwiek odnotowano w historii Ethereum.

Dane Blockchair pokazują, że aktualna średnia opłata transakcyjna w dolarach amerykańskich w sieci wynosi 10,46 USD. Średnia opłata transakcyjna wynosi 6,12 USD, a więc jest nawet wyższa od średniej obserwowanej w latach 2017-2018 w przypadku szaleństwa ICO.

Wykres średnich cen gazu. Źródło: Dune Analytics
Ethereum: Perspektywa cenowa
Cena Ethereum wzrosła w ciągu tygodnia o prawie 8%, ale byczy impet został ograniczony poniżej kluczowego poziomu 400 dolarów. Ta techniczna perspektywa wynika z faktu, że para ETH/USD przerywa linię oporu po osiągnięciu wartości szczytowej ponad 6,5% z wartości niskich $365 do wysokich $395.

W ciągu ostatnich 24 godzin byki naciskały, aby utrzymać parę ETH/USD powyżej $385. Obszar ten jest oznaczony 50% poziomem retrakcji Fibonacciego od wysokich $395 do niskich $381. Obszar wokół Fib 61,8% i 78,6% jest kluczowy dla byków, jeśli mają one osiągnąć cel 400 dolarów.
Ceny mogą pochodzić z rosnącego trójkąta, który się uformował, ponieważ byki mogą dążyć do konsolidacji powyżej 400 dolarów w ciągu weekendu. W każdym razie, zbliżenie powyżej 390 dolarów oznaczałoby sytuację, w której kupujący wygrywają.

Z drugiej strony, cofnięcie się do poziomu 38,2% Fibonacciego zostanie prawdopodobnie przekroczone przez 20-dniową średnią kroczącą i 20-dniową MME na poziomie 374,50 dolarów i 378,4 dolarów. 50 EMA i 100 EMA zapewniają również zdrowe wsparcie.